Wydział IBHIŚ laureatem konkursu!

Z przyjemnością informujemy, że Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska został laureatem konkursu "Urządzenia demonstracyjne dla szkół wyższych" edycji 2016-2017. Konkurs odbywał się po raz drugi w ramach Programu Wspierania Polskiej Edukacji Chłodniczej prowadzonego przez Fundację Ochrony Klimatu PROZON, a jego rozstrzygnięcie nastąpiło w marcu 2017.

Przedmiotem konkursu było stworzenie projektu urządzenia, instalacji lub stanowiska szkoleniowego, które w procesie dydaktycznym, pozwoli studentom rozwijać praktyczną wiedzę chłodniczą i klimatyzacyjną, a w szczególności poznać możliwości stosowania technologii czynników alternatywnych. Najlepszy projekt został wybrany przez Komisję Konkursową, a Fundacja PROZON dofinansowuje budowę stanowiska na jego podstawie.

Zwycięski projekt został opracowany przez pracowników Zakładu Klimatyzacji i Ogrzewnictwa: dr inż. Piotra Ziętka i mgr inż. Michała Sobieraja przy wsparciu dr inż. Mariana Rubika i dotyczy budowy wielofunkcyjnego, mobilnego stanowiska dydaktycznego do Laboratorium Chłodnictwa. Budowa stanowiska jest kolejnym krokiem do rozszerzenia treści zajęć dydaktycznych o zajęcia laboratoryjne w zakresie techniki chłodniczej.