USOS

Informacja dla studentów 1 semestrów studiów I i II stopnia

1. Studenci 1 semestrów studiów I i II stopnia są rejestrowani w systemie elektronicznym USOS
2. Studentów zarejestrowanych w systemie USOS nie obowiązują karty okresowych osiągnięć studenta (karty ocen), wpisy są dokonywane tylko do indeksu i do systemu USOS
3. Informacje dotyczące osiągnięć np. uzyskanych ocen są dostępne w systemie USOSWeb
4. Dostęp do systemu USOS jest możliwy po zalogowaniu się, za pomocą osobistego hasła USOS (takie jak przy rekrutacji), na stronie https://usosweb.usos.pw.edu.pl
5. W przypadku braku hasła student proszony jest o kontakt z dziekanatem.
6. Hasła do systemu USOS są przekazywane do rąk własnych, lub na podstawie upoważnienia notarialnego. Wynika to z konieczności zapewnienia tajności oraz z uprawnień wiążących się z używaniem hasła.

Oceny

System USOSWeb umożliwia wyświetlanie informacji dotyczących osiągnięć np. uzyskanych ocen. Aby przejść do menu Ocen należy w górnym menu wybrać opcję Dla studentów, a następnie z lewego menu opcję oceny (Rys. 1). W tabeli wyświetlone są wszystkie cykle dydaktyczne. Wyświetlany domyślnie jest cykl dydaktyczny obecnie obowiązujący. W ramach cyklu prezentowane są wszystkie przedmioty, które student zaliczał lub powinien zaliczyć w danym cyklach dydaktycznych, niezależnie od ich podpięcia pod programy studiów. W przypadku uzupełnienia ocen przez prowadzących są one wyświetlane przy poszczególnych przedmiotach i zajęciach.

Rys. 1. Oceny

Aby uzyskać informacje o szczegółach oceny końcowej z przedmiotu należy nacisnąć przycisk szczegóły (Rys. 1).

Informacja dotycząca zaliczenia etapów

W zakładce etapów znajdują się informację o: programach i przedmiotach realizowanych przez studenta, wymaganiach etapowych, uzyskanych punktach ECTS oraz statusie rozliczenia etapów.

Aby przejść do Zaliczeń etapów należy w górnym menu wybrać opcję Dla studentów, a następnie z lewego menu opcję Zaliczenia etapów (Rys. 2). Wyświetlone zostaną wszystkie semestry, na które student uczęszczał w ramach danego programu wraz z informacją o cyklu dydaktycznym, dacie zakończenia oraz statusie zaliczenia danego etapu.

Rys. 2. Zaliczenia etapów

Rys. 3. Lista etapów

Rys. 4. Szczegóły etapu.

Aby przejść do szczegółowych informacji o zaliczeniu danego etapu należy kliknąć na szczegóły przy interesującym nas etapie (Rys. 3).

W widoku szczegółowych informacji o zaliczeniu etapu (Rys. 4) znajdują się informacje o uzyskanych punktach ECTS z poszczególnych przedmiotów realizowanych w danym etapie (semestrze), a także  o wymaganiach punktowych niezbędnych do zaliczenia etapu, jak również informacje o przedmiotach, których zaliczenie jest niezbędne do tego, aby semestr uznany za zaliczony. Po prawej stronie wyświetlonej tabeli znajduje się informacja o aktualnym statusie spełnienia danych wymagań punktowych czy też przedmiotowych.

Informacje o decyzjach dotyczących studenta

USOSWeb pozwala na wyświetlanie informacji o decyzjach dotyczących zmiany wymagań etapowych. Decyzje mogą dotyczyć przykładowo zmniejszenia lub zwiększenia wymagań punktowych (ECTS) lub przedmiotowych oraz o przedmiotach obcych. Aby przejść do Decyzji należy w górnym menu wybrać opcję Dla studentów, a następnie z lewego menu opcję decyzje (Rys. 9.15). Wyświetlona zostanie lista decyzji dziekana w sprawie indywidualnych zmian w programie studiów danego studenta.

Jeżeli chcemy zobaczyć szczegóły interesującej nas decyzji należy nacisnąć przycisk zobacz (Rys. 5)

Rys. 5. Wybór decyzji