Pracownicy Politechniki Warszawskiej z wizytą dydaktyczną w Technische Universität Hamburg
W dniach 12–15 stycznia br., realizowany jest pobyt pracowników badawczo-dydaktycznych: prof. dr hab. inż. Adama Muszyńskiego i dr hab. inż. Agnieszki Tabernackiej, prof. uczelni z Zakładu Biologii Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej w Technische Universität Hamburg (TUHH). Wizyta odbywa się w ramach wieloletniej współpracy pomiędzy Politechniką w Hamburgu a Politechniką Warszawską, prowadzonej już od ponad 15 lat w programie ERASMUS+.
Tegoroczny pobyt koncentruje się na realizacji zajęć laboratoryjnych pt. „Evaluation of activated sludge performance and sludge bulking potential based on microscopic observation”, prowadzonych w ramach przedmiotu „Practical Course in Water and Wastewater Treatment” (anglojęzyczne studia magisterskie). Zajęcia realizowane są pod opieką dr inż. Dorothei Rechtenbach w Instytucie CREM (Circular Resources Engineering and Management), kierowanym przez prof. dr inż. Kerstin Kuchta. Międzynarodowa aktywność naukowo-dydaktyczna naszych pracowników naukowych umożliwia wymianę doświadczeń badawczych i dydaktycznych, transfer wiedzy oraz dobrych praktyk, a także wspiera rozwój wspólnych inicjatyw badawczych i podnoszenie jakości kształcenia w obszarze inżynierii środowiska.



