Mobilne laboratorium techniki pompowej firmy Wilo

W dniu 05.06.2024 gościliśmy na wydziale mobilne laboratorium techniki pompowej firmy Wilo. W ramach tego spotkania 3 grupy studenckie odbyły zajęcia dydaktyczne z wykorzystaniem eksponatów i pracujących układów pompowych w ramach przedmiotu: Instalacja wodociągowe i kanalizacyjne.

Firma Wilo Polska sp. z o.o. to dystrybutor pomp i systemów pompowych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, sanitarnych i do zastosowań komunalnych, z którą nasz Wydział współpracuje już kilkadziesiąt lat.

Sama historia firmy Wilo jest o wiele dłuższa. Firma działa na rynku od ponad 150 lat, posiada 70 oddziałów w Europie, Azji, Ameryce i Afryce oraz 15 zakładów produkcyjnych w Europie, Azji i Ameryce. Europejskie centra produkcyjne zlokalizowane są w Niemczech, Francji i we Włoszech. W Polsce przedstawicielstwo Wilo Polska Sp. z o.o. działa na rynku od ponad 28 lat.

Na drugim piętrze w naszym gmachu (sala 215) znajduje się sala dydaktyczna pod patronatem firmy Wilo.

Należy także wspomnieć, że firma Wilo Polska wyposażyła otwarte w ubiegłym roku na naszym wydziale Laboratorium Instalacji Sanitarnych w przepompownię ścieków.

Zmiana rozmiaru fontu