Członkowie KN Biogospodarki w II etapie europejskim konkursu BISC-E

Trójka członków Koła Naukowego Biogospodarki – Julia Ługowska, inż. Natalia Sobolewska oraz Jakub Fenert, wspierani przez dr hab. inż. Monikę Żubrowską-Sudoł, prof. uczelni, w czerwcu została wyróżniona w etapie ogólnopolskim i nominowana do etapu europejskiego konkursu BISC-E (Bio-Based Innovation Student Challenge Europe). Zespół i temu wyzwaniu podołał, kwalifikując się do II etapu europejskiego.

Pani Julia Ługowska tak oto relacjonuje drogę, jaką zespół przeszedł od pomysłu do prezentacji wobec międzynarodowego gremium:

Przygotowany projekt pt. ‘BioCommunity’, dotyczący spółdzielni energetycznej z instalacją biogazowni i systemami magazynowania energii, bardzo spodobał się jurorom.

Przez cały lipiec i sierpień projekt był dopracowywany, prowadziliśmy konsultacje społeczne i spotkania z ekspertami z branży, aby w dniu 8 września ‘BioCommunity’ mogło się zmierzyć z projektami 14 innych zespołów, reprezentujących inne kraje UE. Tak rozbudowane działania spowodowały, że jurorzy etapy europejskiego nominowali ‘BioCommunity’ do II etapu. Zmierzymy się tam z zespołami z Włoch, Litwy, Belgii oraz Francji – a to wszystko już 28 września.

Nie byłoby to możliwe bez udziału wielu osób, które pomogły nam się przygotować i uzyskać nowe informacje, dzięki którym mogliśmy zweryfikować i ugruntować w rzeczywistości założenia naszego projektu – w szczególności chcielibyśmy podziękować Pani prof. Monice Żubrowskiej-Sudoł, Panu prof. Krzysztofowi Biernatowi, Panu Arturowi Zawiszy, prezesowi Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego i Biometanowego oraz Panu Maciejowi Ufnalowi, wiceprezesowi spółki Biogas East.

Za pomoc w stworzeniu filmu dziękujemy: Kindze Ługowskiej, Maciejowi Radzikowskiemu, Gosi Bandurskiej, Jolancie i Rafałowi Ługowskim oraz Teresie Gałachowskiej”.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu promującego ten projekt: