Metody geostatystyczne dla kierunków przyrodniczych i technicznych

Autor: J. Zawadzki

Praca powstała w celu przybliżenia czytelnikom nowoczesnych metod analiz środowiska przyrodniczego za pomocą metod geostatystycznych. Metody te mają liczne zastosowania wszędzie tam, gdzie konieczne jest uwzględnienie zjawisk przestrzennych i niepewności, m.in. w różnorodnych badaniach środowiska naturalnego, geologii, hydrologii, rolnictwa, badaniach klimatu, obserwacjach satelitarnych itp.

Praca, pomimo że jest adresowana dla studentów i doktorantów kierunków środowiskowych, może być wykorzystywana na wielu innych kierunkach – w szczególności geologicznych, rolniczych, hydrologicznych, górniczych, technicznych itp., prowadzonych na uniwersytetach, politechnikach, a nawet uczelniach ekonomicznych.

Strona publikacji w Oficynie Wydawniczej