mLegitymacja studencka na PW

Nasi studenci mogą zamawiać mobilne wersje legitymacji studenckich. Moduł jest dostępny w systemie USOSweb.

– mLegitymacja to ważny krok w dostosowaniu obsługi studentów do standardów, jakich oczekujemy od współczesnej uczelni czy szeroko rozumianej administracji – mówi Krzysztof Szymański, rzecznik prasowy Politechniki Warszawskiej. – To też odpowiedź na potrzebę zgłaszaną przez studentów, dlatego jestem przekonany, że będą oni chętnie korzystać z tej formy obsługi.

– Mamy nadzieję, że ta funkcjonalność, będącą jedną z najbardziej wyczekiwanych przez studentów, pozwoli nam na zdecydowanie wygodniejsze korzystanie z legitymacji – mówi Michał Rodowski, Przewodniczący Samorządu Studentów PW. – Rozwiązanie to pozwoli na posiadanie już wszystkich niezbędnych studentowi dokumentów w telefonie. Teoretycznie nie musimy już nosić portfela.

Za wdrożenie mLegitymacji odpowiada Zespół ds. rozwoju USOS PW i cyfrowych narzędzi wspomagających dydaktykę kierowany przez Marcina Drozda.

– Głównym wyzwaniem jest dla nas zachowanie najwyższych parametrów bezpieczeństwa przy utrzymaniu wysokiego poziomu funkcjonalności całego procesu – zwraca uwagę kierownik projektu. – Mam przekonanie, że zastosowane narzędzia spełnią swoje zadanie w tym zakresie.

Jak wygląda zamawianie mLegitymacji?

Złożone przez studenta zamówienie jest przekazywane do centralnego systemu. Po zrealizowaniu w USOSweb wyświetli się kod QR oraz kod aktywacyjny. Następnie student loguje się do aplikacji mObywatel, skanuje kod QR z USOSweb oraz wpisuje kod aktywacyjny i odbiera swoją elektroniczną legitymację. Szczegółowa instrukcja jest dostępna w USOSweb: https://usosweb.usos.pw.edu.pl/mlegitymacja/mLegitymacja.pdf.

Zmiana rozmiaru fontu