Nagroda dla dr. inż. Jerzego Sowy w konkursie LIDER INSTALACJI

Z przyjemnością informujemy, że w tegorocznej edycji konkursu LIDER INSTALACJI jury nagrodziło [m.in.]: Dr. inż. Jerzego Sowę, za badania środowiska wewnętrznego i wyznaczenie nowych standardów jakościowych w wentylacji.

Konkurs LIDER INSTALACJI jest organizowany przez redakcję Rynek Instalacyjny, a laureaci są nagradzani co 2 lata podczas Targów Instalacji. W tym roku jury konkursu zwróciło szczególną uwagę na działania podejmowane w zakresie transformacji energetycznej gospodarki oraz jakości środowiska wewnętrznego w nowych i modernizowanych budynkach, a także usprawniania współpracy w branży instalacyjnej i tym samym pracy wykonawców instalacji wentylacyjnych i grzewczych.

Dr inż. Jerzy Sowa jest adiunktem w Zakładzie Klimatyzacji i Ogrzewnictwa Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska PW. Autor ponad 200 publikacji, specjalista z zakresu wentylacji i klimatyzacji, ze szczególnym uwzględnieniem jakości i technik oczyszczania powietrza wewnętrznego. Już w 1991 roku wraz z prof. Teresą Jędrzejewską-Ścibak zainicjował cykl konferencji „Problemy jakości powietrza wewnętrznego w Polsce” – forum wymiany informacji i wiedzy nie tylko wśród naukowców, ale i inżynierów, lekarzy i architektów na temat wpływu środowiska wewnętrznego na ludzi. Każda z tych konferencji zaowocowała nowymi działaniami i rozwiązaniami w projektowaniu i eksploatacji systemów wentylacyjnych w budynkach mieszkalnych, publicznych, edukacyjnych, biurowych oraz produkcyjnych.
Wręczenie statuetki oraz dyplomu LIDER INSTALACJI odbyło się w dniu 28 kwietnia br., w przestrzeniach gmachu naszego Wydziału. Doktor Sowa przyjął z rąk Pani Prezes Grupy Medium Bogusławy Wiewiórowskiej-Paradowskiej dyplom, zaś statuetkę wręczył Pan Waldemar Joniec, Redaktor naczelny Rynek Instalacyjny.