Rozpoczęcie współpracy z beeIN SA

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 16 maja br., zostało podpisane porozumienie o współpracy na rzecz prowadzenia prac badawczo-rozwojowych przez co najmniej 5 lat przez naszą jednostkę Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska, którą reprezentował Dziekan dr hab. inż. Paweł Popielski, prof. uczelni ze spółką notowaną na rynku NewConnect, będąca dostawcą międzynarodowych rozwiązań z sektora OZE – beeIN SA,  której przedstawicielami byli: Michał Sochacki, Prezes Zarządu oraz Artur Lipiński, Wiceprezes Zarządu.
W spotkaniu ze strony naszego Wydziału udział wzięli: dr inż. Piotr Ziętek – koordynator współpracy oraz dr inż. Michał Sobieraj. Ze strony gości w inicjatywie uczestniczył również Jan Paweł Lisicki, Doradca Zarządu BeeIN SA.
Współpraca ze spółką BeeIN SA obejmie dwa obszary działalności: badawczo-rozwojowy oraz edukacyjny. Przedstawiciele nauki i biznesu połączą siły, aby wspierać rozwój innowacyjnych technologii pomp ciepła, opracować rozwiązania redukujące zużycie energii i wpływ na środowisko naturalne oraz wspólnie przygotować publikacje naukowe. Ich celem będzie także popularyzowanie wśród studentów wiedzy z zakresu pomp ciepła i automatyki oraz organizowanie konferencji, seminariów i sympozjów.
BeeIN jest dostawcą rozwiązań i bezpośrednim, certyfikowanym przedstawicielem wiodących światowych producentów komponentów OZE. Spółka świadczy również usługi montażu, monitoringu oraz serwisu uznanych producentów pomp ciepła (SPRSUN, DAIKIN, AIWA), jest także dystrybutorem renomowanych globalnych producentów paneli PV tj. LEAPTON Solar, DAH Solar, ZNShine Solar.
Fot. Bartosz Stelmach (Dziekanat WIBHiIŚ PW)