Sukces Aleksandry Sokołowskiej w Mistrzostwach Polski w Zapasach

Pamiętam, jak 28 września 2022 roku napisała do mnie nasza studentka, Aleksandra Sokołowska, z prośbą o spotkanie. Kiedy wyznaczyłem termin, odpowiedziała, że uczestniczy w zgrupowaniu Kadry Narodowej, więc prosi o spotkanie online. Zgrupowanie Kadry Narodowej – rzucone mimochodem, tylko by wytłumaczyć powód nieobecności,… Postanowiłem dopytać, i chwilę później przeczytałem:

Jestem posiadaczką stopnia mistrzowskiego – czarnego pasa w judo. Ponadto osiągam również wyniki sportowe na arenie międzynarodowej oraz krajowej:
* V miejsce na Pucharze Świata Seniorów
* II miejsce na Pucharze Europy Seniorów
* V miejsce reprezentując PW na Akademickich Mistrzostwach Europy
* Kilkukrotna medalistka Akademickich Mistrzostw Polski
* Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w Judo w kategoriach od kadeta do seniora
* Kilkukrotna mistrzyni Polski Seniorów w Sambo

To było, jak wspomniałem, w 2022 roku. Od tego czasu, nasza Studentka, należąca do Kadry Narodowej w Judo i Kadry Narodowej w Sambo, walcząc z wydziałową “turbinką” na judodze, zdobyła złote medale – indywidualny i drużynowy – w Mistrzostwach Polski Młodzieży, dokładając potem kolejne mistrzostwo w sambo.

2 marca, Aleksandra Sokołowska postanowiła spróbować swoich sił w innej dyscyplinie olimpijskiej, zapasach w stylu klasycznym.
Nie mogło być inaczej – skończyło się medalem, tym razem brązowym. W całym turnieju przegrała tylko raz, z aktualną wicemistrzynią Europy.

Serdeczne gratulacje!

Mirosław Szyłak-Szydłowski