Święto Politechniki Warszawskiej 2023

15 listopada 1915 r. na PW rozpoczął się pierwszy rok akademicki z polskim jako językiem wykładowym. Na pamiątkę tego wydarzenia obchodzimy Dzień Politechniki Warszawskiej.

Z tej okazji – jak co roku – 15 listopada i w okolicach tej daty na naszej Uczelni odbędzie się szereg wydarzeń. Zapraszamy do świętowania z nami tej radosnej rocznicy.

 

 

Program Dnia Politechniki Warszawskiej 2023

15 listopada

 • uroczyste posiedzenie Senatu Politechniki Warszawskiej
  godz. 10.00, Mała Aula w Gmachu Głównym
  Podczas wydarzenia przemówienie wygłosi Rektor PW prof. Krzysztof Zaremba. Wręczone zostaną Medale Komisji Edukacji Narodowej, odznaki „Zasłużony dla PW”, dyplomy Professor Emeritus Politechniki Warszawskiej. Poznamy również laureata Medalu Młodego Uczonego.
 • seminarium oraz wystawa jaki.KAMPUS.PW
  godz. 14.00, Duża Aula w Gmachu Głównym
  Wydarzenie inauguruje prace nad strategią rozwoju kampusu Politechniki Warszawskiej. Trzyczęściowa ekspozycja opowiada o momentach przełomowych w rozwoju, przedstawia sytuację obecną oraz zachęca do dyskusji o możliwościach przekształceń przestrzennych kampusu. W ramach seminarium porozmawiamy o naszych aspiracjach i obecnie podejmowanych działaniach na rzecz kampusu Politechniki Warszawskiej, a pomiędzy panelami dyskusyjnymi – o godz. 15.00 – odbędzie się oprowadzanie po wystawie. Sama wystawa będzie dostępna w Dużej Auli od 14 do 17 listopada.
 • spacer po wnętrzach Politechniki Warszawskiej
  godz. 15.00, zbiórka przed Gmachem Głównym
  Na trasie spaceru znajdą się: Gmach Główny (na czele z Dużą Aulą i krużgankami), Gmach Fizyki z jego Aulą, Gmach Starej Chemii (z Audytorium Zawadzkiego) i budynek Nowej Kreślarni (znany z wyjątkowej klatki schodowej). Spacer towarzyszy publikacji „ŚRÓD PD. Ilustrowany atlas architektury Śródmieścia Południowego”, w której znalazły się m.in. obiekty Politechniki Warszawskiej.
 • składanie kwiatów
  godz. 17.00, Duża Aula w Gmachu Głównym
  Uczelniana delegacja złoży kwiaty pod tablicami, upamiętniającymi udział ludzi z PW w walce o wolną i niepodległą Polskę.
 • Gala Złotej Księgi
  godz. 18.00, Mała Aula w Gmachu Głównym
  Absolwenci PW, którzy mogą się poszczycić wybitnymi osiągnięciami zawodowymi, otrzymają dyplomy i statuetki Złotej Księgi.
 • wystawa zdjęć „Ciekłe kryształy / Liquid Crystals”
  Biblioteka Główna PW (Wypożyczalna Studencka na parterze Gmachu Głównego), wystawa czynna od 15 listopada w godzinach otwarcia biblioteki
  Autorem zdjęć jest dr inż. Marek Sutkowski – pracownik Instytutu Mikroelektroniki i Optoelektroniki na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych. Od najmłodszych lat zajmuje się fotografią, a jego ulubioną dziedziną jest makro- i mikrofotografia. Zawodowo prowadzi badania dotyczące zastosowania ciekłych kryształów, optycznych systemów pomiarowych, problemów rejestracji, obróbki i przetwarzania obrazów.

16 listopada

 • Koncert Galowy z okazji Dnia Politechniki Warszawskiej
  godz. 19.00, Mała Aula w Gmachu Głównym
  Wystąpi Orkiestra Rozrywkowa PW The Enigneers Band oraz gościnnie Dorota Miśkiewicz. Za kierownictwo artystyczne odpowiada Dariusz Łapiński. Będzie to 127. koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli.

Więcej informacji na stronie: www.pw.edu.pl/Aktualnosci/Swieto-Politechniki-Warszawskiej-2023

Zmiana rozmiaru fontu