„Złoty Inżynier 2022” – znamy nazwiska laureatów

Naukowcy z PW znaleźli się w gronie laureatów plebiscytu „Złoty Inżynier”. Gala konkursu była częścią polskich obchodów Światowego Dnia Inżyniera.

Z przyjemnością informujemy, że w kategorii „Nauka” wyróżnienie otrzymał dr hab. inż. Artur Badyda, prof. uczelni, kierownik Zakładu Informatyki i Badań Jakości Środowiska na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska. Serdecznie gratulujemy.

Zdjęcie uczestników gali 29. edycji plebiscytu „Złoty Inżynier”
Gala 29. edycji plebiscytu „Złoty Inżynier” odbyła się 3 marca 2023 r. w ramach polskich obchodów Światowego Dnia Inżyniera, fot. Janusz Kowalski

Tytuł „Złotego Inżyniera” w kategorii „Konstrukcje” otrzymał prof. dr hab. inż. Piotr Wolański – były Prodziekan i Dziekan Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa oraz Prorektor ds. Nauki.

Laureatką „Srebrnego Inżyniera” w kategorii „Nauka” została prof. dr hab. inż. Anna Boczkowska, Dziekan Wydziału Inżynierii Materiałowej oraz zastępca Przewodniczącego Rady Naukowej Dyscypliny Inżynieria Materiałowa.

Laureaci plebiscytu „Złoty Inżynier 2022”, fot. Janusz Kowalski

„Złoty Inżynier” to nagroda przyznawana wybitnym inżynierom, twórcom techniki, wynalazcom i organizatorom życia gospodarczego kraju, która popularyzuje ich dokonania. Nagroda ma promować dokonania polskich inżynierów i zwrócić uwagę na ich rolę w budowaniu innowacyjnej i konkurencyjnej gospodarki. Organizatorem plebiscytu jest redakcja „Przegląd Technicznego” oraz Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna.

Lista wszystkich laureatów dostępna jest na stronie „Przeglądu Technicznego”.

www.pw.edu.pl/Aktualnosci/Zloty-Inzynier-2022-znamy-nazwiska-laureatow