Gala Wręczenia Nagród w Konkursie “Zrównoważone Środowisko” edycja 2023/24

Mamy przyjemność poinformować, że w dniu 28 czerwca br., odbyła się Gala Nagród Ogólnopolskiego Konkursu “Zrównoważone środowisko”. Uroczystość miała miejsce w sali 115 Gmachu Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska PW. Tegoroczna edycja poświęcona była tematowi Gospodarki o Obiegu Zamkniętym.

Gospodarzem Gali oraz całego Konkursu jest dr hab. inż. Paweł Popielski, prof. uczelni, Dziekan WIBHiIŚ PW. Oprócz Dziekana wystąpił także przedstawiciel partnera Konkursu, firmy Arcadis Polska, Pan Tomasz Wilk, Główny Specjalista ds. Gospodarki Wodnej. Uroczystość poprowadził dr inż. Łukasz Krysiak, członek Kapituły Konkursu, pełnomocnik Dziekana WIBHiIŚ PW ds. konkursu „Zrównoważone Środowisko”.

Po przemówieniach wręczono nagrody rzeczowe Wyróżnionym oraz Laureatowi, za przygotowanie najlepszych koncepcji wdrożenia gospodarki cyrkularnej w swoim otoczeniu. Goście wzięli też udział w krótkiej wycieczce do wydziałowego Laboratorium Mechaniki Płynów.

Laureat:

I miejsce – Indeks Politechniki Warszawskiej na studia pierwszego stopnia kierunku Inżynieria Środowiska lub Ochrona Środowiska otrzymał Paweł Czech z ZSO nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Katowicach za pracę „Produkować, a nie szkodzić, czyli jak zaaplikować gospodarkę o obiegu zamkniętym do rolnictwa województwa śląskiego”.

Wyróżnieni:

Oskar Arciszewski za pracę „Obieg zamknięty hydromasażu”, Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku

Martyna Banaszak za pracę „Obieg zamknięty w sektorze mody. ECOya – fuzja wypożyczalni ubrań i platformy handlowej”, Zespół Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych w Lesznie

Cezary Strugliński za pracę „Obieg zamknięty odpadu ceramicznego. Problem z utylizacją i dzikimi wysypiskami śmieci”, Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie

Gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Konkursie. Serdecznie gratulujemy Nagrodzonym oraz ich Nauczycielom.

Fot. Bartosz Stelmach (Dziekanat WIBHiIŚ PW)