LXIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Ignacego Witkiewicza „Witkacego”

ul. Elbląska 51 01-737 Warszawa
Dyrektor: Beata Zdanowicz
Wicedyrektor: Łukasz Bajer

Autorką koncepcji Szkoły jest p. dr Danuta Nakoneczna, którą p. dyrektor Jolanta Lipszyc – pierwszy dyrektor LXIV LO – poznała w 1982 roku, kiedy była zatrudniona w nowej, eksperymentalnej szkole na Żoliborzu – LX LO. W 1984 roku p. J. Lipszyc została dyrektorem LX LO, a w już 1986 roku szesnastu uczniów tej szkoły było stypendystami Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci i średnio 50% wzięło udział w olimpiadach przedmiotowych.

W 1990 roku z inicjatywy Pani Dyrektor Jolanty Lipszyc powstało LXIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Ignacego Witkiewicza. Jest to szkoła autorska, o szczególnej organizacji, zatwierdzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W 1995 roku LXIV LO zajęło pierwsze miejsce w rankingu szkół warszawskich. Od tamtej pory Szkoła we wszystkich rankingach zajmuje bardzo wysokie miejsca – zawsze są to miejsca w tzw. złotej piętnastce. Co roku wśród uczniów są stypendyści Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, ponad 50% uczniów startuje w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, ok. 30 – 35% bierze udział w II etapach, ok. 10% to finaliści i laureaci. Absolwenci dostają się na elitarne wydziały Uniwersytetu Warszawskiego, a także Politechniki Warszawskiej, Akademii Medycznej i Szkoły Głównej Handlowej z bardzo wysokimi lokatami. Wielu z nich studiuje tokiem indywidualnym(studia międzywydziałowe). Absolwenci liceum dostają się również na najlepsze uczelnie na świecie np. do Cambridge, MIT.

Źródło fotografii
Źródło informacji