XXX Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego

Wolność 1/3, 01-018 Warszawa
Dyrektor: Angelika Riabinow
Wicedyrektorzy: Małgorzata Klimczak, Agnieszka Łomża-Dombrowska

XXX Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego w Warszawie to szkoła z klasami dwujęzycznymi.

Proponowane klasy w roku szkolnym 2024/2025:

Matematyczno-geograficzna (klasa 1b):

• przedmioty rozszerzone: język angielski, geografia, matematyka,
  • drugi język do wyboru,
  • przedmioty dodatkowe: ekonomia w praktyce.
  •
  • Przedmioty punktowane w rekrutacji: język polski, matematyka, język angielski i geografia.

Biologiczno-chemiczna (klasa 1c):

• przedmioty rozszerzone: język angielski, biologia, chemia,
  • drugi język do wyboru,
  • przedmioty dodatkowe: chemia w dietetyce.
  •

Przedmioty punktowane w rekrutacji: język polski, matematyka, język angielski oraz do wyboru biologia albo chemia.

Lingwistyczna (klasa 1d):

• przedmioty rozszerzone: wiedza o społeczeństwie, język angielski, język hiszpański albo język niemiecki,
  • przedmioty dodatkowe: translatorium językowe, kultura krajów niemieckojęzycznych/hiszpańskojęzycznych.
  •

Przedmioty punktowane w rekrutacji: język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie oraz do wyboru język niemiecki albo język hiszpański.

Dwujęzyczna (klasa 1e):

• przedmioty rozszerzone: wiedza o społeczeństwie, geografia,
  • język angielski na poziomie dwujęzycznym i drugi język do wyboru*,
  • przedmioty nauczane dwujęzycznie: historia, wiedza o społeczeństwie, geografia, kultura anglosaska,
  • przedmioty dodatkowe: warsztaty translatorskie.

Przedmioty punktowane w rekrutacji: język polski, matematyka, język angielski oraz do wyboru wiedza o społeczeństwie albo geografia. Do tej klasy obowiązuje sprawdzian kompetencji językowych z języka angielskiego.

W “Śniadku” rozwijane są zainteresowania i uzdolnienia:

• warsztaty teatralne,
  • szkolna gazetka „Pora na Śniadka”,
  • dodatkowe zajęcia sportowe (m.in. siatkówka, piłka ręczna, koszykówka, tenis stołowy, siłownia, biegi),
  • współpraca z wieloma instytucjami i organizacjami (m.in. Fundacja Art, Forum Dialogu Między Narodami),
  • program EuroWeek,
  • program Erasmus+,
  • udział w licznych projektach edukacyjnych,
  • dodatkowe zajęcia dla maturzystów przygotowujące do egzaminów,
  • konkursy z atrakcyjnymi nagrodami (matematyczny, ortograficzny, językowy, literacki).

Kadra dba o wysoką jakość kształcenia:

• nowocześnie wyposażone sale lekcyjne (sprzęt multimedialny w każdej pracowni, tablice interaktywne),
  • nowoczesna biblioteka i czytelnia multimedialna,
  • nowoczesny kompleks boisk o nawierzchni tartanowej do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki oraz urządzenia crossfit.

A także…

• wyjazdy integracyjne dla pierwszych klas,
  • znakomicie wyposażony sklepik szkolny oferujący smaczne przekąski oraz automaty z napojami,
  •  szatnia z szafkami na ubrania dla każdego ucznia,
  • świetna atmosfera, fachowa i sympatyczna kadra nauczycielska.