Aktywność naukowa dr hab. inż. Agnieszki Dąbskiej w Azji

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji z aktywności dr hab. inż. Agnieszki Dąbskiej z Zakładu Budownictwa Wodnego i Hydrauliki w ośrodkach naukowych w Azji.

dr hab. inż. Agnieszka Dąbska (Zakład Budownictwa Wodnego i Hydrauliki Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska PW), jest inżynierem budownictwa lądowego i inżynierii wodnej, specjalizującym się w geotechnice. Jej obszar zainteresowań zawodowych koncentruje się wokół tematyki właściwości fizycznych i mechanicznych gruntów naturalnych i antropogenicznych, głównie zagęszczalności i przepuszczalności, ich korelacji oraz praktycznego zastosowania w konstrukcjach inżynierskich. Jej główny obszar naukowo-badawczy stanowi problematyka deformacji filtracyjnych piasków oraz odporności filtracyjnej gruntów.

W dniu 19 września 2022, Agnieszka Dąbska wzięła udział w 2022 Michuhol Forum & Smart City International Symposium Sustainable Construction & Engineering w College of Urban Science, Incheon National University (INU) (https://www.inu.ac.kr/mbshome/mbs/inuengl/index.html) w Incheon w Korei Południowej, gdzie zaprezentowała wyniki swojej pracy naukowej występując z wykładem pt. “Seepage Failure of Sands”.

 

 

 


W dniach 20-23 września 2022, w Daejeon w Korei Południowej odbyła się 10th International Conference on Physical Modelling in Geotechnics (ICPMG 2022) (https://icpmg2022.org/) organizowana przez Korea Advanced Institute of Science & Technology (KAIST) (https://www.inu.ac.kr/mbshome/mbs/inuengl/index.html). W dniu 21 września 2022 Agnieszka Dąbska wygłosiła referat pt. „Static liquefaction of fine sands in laboratory conditions”.

 


W dniu 26 września 2022, Agnieszka Dąbska wzięła udział w International Exchange & Cooperation Conference w Catholic Kwandong University (CKU) (https://www.cku.ac.kr/sites/cku_eng/index.do), w Gangneung w Korei Południowej, gdzie zaprezentowała referat promujący Politechnikę Warszawską i Wydział Instalacji Budowlanych Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska.

 

W dniach 5-7 października 2022 Agnieszka Dąbska wzięła udział w 5th Central Asian Conference on Soil Mechanics and Geotechnical Engineering (5CACSMGE), w Samarkandzie w Uzbekistanie, organizowanej przez Samarkand State of Architecture and Civil Engineering Institute SamDAQI press-service. W dniu 6 października wygłosiła referat pt. “A Mechanism of Piping in Fine Sands”.

 

 

 

 

 

Zmiana rozmiaru fontu