„Akumulator ciepła dla systemów ciepłowniczych w Polsce” nominowany w konkursie „Teraz Polska”!

Pracownicy Wydziału IBHiIŚ od wielu lat współpracują z Fundacją Godła Promocyjnego „Teraz Polska” uczestnicząc w pracach Branżowych Komisji Ekspertów (dotychczas na Wydziale opracowanych zostało kilkadziesiąt opinii dotyczących produktów, usług i przedsięwzięć innowacyjnych). W ubiegłym roku powstał pomysł aby do Konkursu „Teraz Polska” zgłosić własne wydziałowe przedsięwzięcie innowacyjne. Na tę inicjatywę pozytywnie zareagował dr hab. inż. Ryszard Zwierzchowski, Kierownik Zakładu Systemów Ciepłowniczych i Gazowniczych, który zgłosił wdrożone z sukcesem przedsięwzięcie pn. „Akumulator ciepła dla systemów ciepłowniczych w Polsce”.

W tegorocznej edycji Konkursu wniosek został bardzo dobrze oceniony przez ekspertów, którzy przyznali mu 950 punktów na 1000 możliwych. W dniu 25 kwietnia br. na stadionie PGE Narodowy, podczas konferencji prasowej Organizatorzy Konkursu poinformowali, że m.in. nasze wydziałowe przedsięwzięcie innowacyjne zostało nominowane do nagrody „Teraz Polska”. Prezentacja akumulatora ciepła wśród 30 innych wniosków była okazją do przedstawienia go Kapitule Polskiego Godła Promocyjnego, która następnie w drodze głosowania – spośród nominowanych wniosków wybierze Laureatów tegorocznej edycji Konkursu „Teraz Polska”. W tym roku po raz pierwszy w historii Konkursu, podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego, odbędzie się uroczyste wręczenie dyplomów potwierdzających uzyskanie Nominacji w Konkursie „Teraz Polska”. Uroczystość odbędzie się 11 maja br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Nasz Wydział będzie reprezentował dr hab. inż. Ryszard Zwierzchowski, autor przedsięwzięcia innowacyjnego. Wyniki tegorocznego Konkursu zostaną uroczyście ogłoszone podczas Gali „Teraz Polska”, która odbędzie się 29 maja 2017 roku w Teatrze Wielkim w Warszawie. Trzymamy kciuki! (A.K.)