Częściowa refundacja kosztów terapii psychiatrycznej

Drodzy Studenci,

Presja psychiczna, jaką wywarł lockdown i wciąż wywiera sytuacja epidemiologiczna, przytłacza większość z nas. Wciąż otrzymuję od Was informacje o skali tej presji i jej skutkach, o coraz większej eskalacji kłopotów z adaptacją do tej trudnej sytuacji, o pojawiających się problemach psychicznych.

Pamiętajcie, proszę, że nie jesteście sami ze swoimi problemami, że zawsze możecie zwrócić się o pomoc, a my zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by jej udzielić lub wskazać kompetentną osobę/jednostkę, która to uczyni. Będę starał się o skali i formach tej pomocy na bieżąco Was informować.

Na początku chciałbym poinformować, że istnieje możliwość częściowej (zazwyczaj jest to ponad 80%, ale to zależy od potrzeb) refundacji kosztów terapii psychiatrycznej, w tym wizyt w poradni i zakupu leków. Wystarczy złożyć wniosek o zapomogę za pośrednictwem systemu USOS.

Reszta jest już w rękach Wydziałowej Komisji Stypendialnej, której mam zaszczyt i przyjemność być przewodniczącym. Są w niej m.in. Wasi znajomi z WRS, którym bardzo zależy na Waszym zdrowiu, i do których również możecie się zawsze zwrócić o pomoc. Zarówno Oni, jak i ja, chętnie udzielimy również wszelkich informacji m.in. na temat wspomnianej refundacji, więc gorąco zapraszamy do kontaktu.

Mirosław Szyłak-Szydłowski

Kontakt do nas:

Mirosław Szyłak-Szydłowski, prodziekan ds. studenckich: Miroslaw.Szydlowski@pw.edu.pl

Natalia Sobolewska, przewodnicząca Wydziałowej Rady Samorządu: natalia.sobolewska@samorzad.pw.edu.pl

Wydziałowa Komisja Stypendialna:

Ewelina Ziętek: Ewelina.Zietek@pw.edu.pl