Laboratorium chemicznego oczyszczania ścieków ze szczególnym uwzględnieniem procesów pogłębionego utleniania (AOPs)

W laboratorium chemicznego oczyszczania ścieków znajdują się następujące stanowiska badawcze:

• Koagulacji objętościowej (wstępne podczyszczanie ścieków),
  • Pogłębionego utlenianie zanieczyszczeń ze ścieków z wykorzystaniem reakcji Fentona,
  • Sorpcji zanieczyszczeń na węglu aktywnym,
  • Pogłębionego utlenianie zanieczyszczeń ze ścieków z wykorzystaniem promieniowania UV,
  • Pogłębionego utlenianie zanieczyszczeń ze ścieków z wykorzystaniem O3 oraz H2O2.

Dotychczas w zasobach Zakładu były stanowiska do realizacji: procesu koagulacji, procesu Fentona
i sorpcji zanieczyszczeń na węglu aktywnym . W ramach grantu przygotowano stanowiska do utleniania zanieczyszczeń za pomocą UV, O3 oraz H2O2..

Aparatura Potencjał dydaktyczny
Stanowisko do utleniania zanieczyszczeń za pomocą promieniowania UV składa się