Mobilne Laboratorium Instalacyjne firmy Grohe w Politechnice Warszawskiej

W dniach 5-6 kwietnia br. na zaproszenie Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska gościliśmy mobilne laboratorium techniki sanitarnej firmy Grohe. Ze względu na gabaryty pojazdu, na którym mieści się laboratorium, pojazd mógł zaparkować na placu przed Wydziałem Inżynierii Lądowej. W mobilnym laboratorium można było zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi w zakresie oszczędzania wody w pomieszczeniach sanitarnych a także z praktycznymi aspektami montażu, instalowania i konfigurowania różnego typu baterii czerpalnych, stelaży instalacyjnych i urządzeń do uzdatniania i różnicowania jakości wody pitnej (uzyskiwanie wody dodatkowo filtrowanej, wzbogacanej jonami cynku i magnezu, gazowanej dwutlenkiem węgla).

W dniu 6 kwietnia w laboratorium przeprowadzono zajęcia dydaktyczne dla studentów specjalności ISiW, które wizytował Dziekan Wydziału Instalacji Budowanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska.

Należy wspomnieć, że przy organizacji wydarzenia uczestniczyli członkowie Koła Naukowego Wodociągów i Kanalizacji, które rozpoczęło aktywną działalność po zakończeniu okresu pandemii.

Współpraca Wydziału z firmą Grohe Polska sp. z o.o. została nawiązana w czerwcu 2021 roku. Planowana jest dalsza ściślejsza współpraca naszego Wydziału i firmy Grohe w zakresie działalności dydaktycznej i badawczej.

fot. Jarosław Chudzicki