Nowy zeszyt specjalny tygodnika “Polityka”

“Niezbędnik Inteligenta” z serii Nauka jest dedykowany pogodzie, jednocześnie jest w nim również prezentacja działalności badawczo-dydaktycznej z zakresu meteorologii i ochrony atmosfery naszego Wydziału, a w szczególności Katedry Ochrony i Kształtowania Środowiska (KOiKŚ). Materiał prasowy opracowali dr hab. inż. Lech Łobocki, prof. uczelni, dr hab. inż. Andrzej Kulig, prof. uczelni – Dziekan WIBHiIŚ PW oraz mgr inż. Paweł Gilewski, asystent w KOiKŚ PW.

(…) “W tym numerze “Niezbędnika Inteligenta” opowiadamy o tym, co takiego się dzieje na Ziemi, że aura z kapryśnej stała się po prostu groźna. Tłumaczymy, jak się tworzą zjawiska, z którymi mamy do czynienia. Pytamy specjalistów, co pogoda dla nas szykuje w bliższej i dalszej przyszłości.
Pokazujemy też jednak piękno, jakie pogoda ze sobą przynosi. Zadziwiające kształty chmur, tajemnicze barwy nieba, miraże i iluzje – wszystko, co daje człowiekowi niezwykłe doświadczenia, pozwala na odnalezienie w sobie radości i spokoju.”*

*Katarzyna Czarnecka, redaktor wydania Niezbędnik Inteligenta – Nauka : Pogoda 1/2020

Numer dostępny pod adresem: https://www.polityka.pl/niezbednik?issueNumber=100169 🌦

jak i w Biblioteka WIBHiIŚ Politechniki Warszawskiej