TOPTECHNIKA – Applied AI: Outstanding Opportunities and Challenges – Artur W. Dubrawski, 14.02.2023

Centrum Studiów Zaawansowanych PW we współpracy z Wydziałem Matematyki i Nauk Informacyjnych PW zapraszają na wykład prof. Artura W. Dubrawskiego z Carnegie Mellon University (USA), którego obszarem badań naukowych jest dziedzina informatyki.

Prof. A. Dubrawski interesuje się inteligentnymi systemami, które są użyteczne i mają sens ekonomiczny oraz szukaniem sposobów ich efektywnego budowania i wdrażania. W swojej pracy naukowiec skupia się na zastosowaniach tych systemów w świecie rzeczywistym, obecnie w obszarach zdrowia publicznego, bezpieczeństwa żywności, bezpieczeństwa jądrowego. Obejmuje to badanie nowych algorytmów uczenia maszynowego i struktur danych w celu ułatwienia modelowania probabilistycznego, analizy predykcyjnej, interaktywnej eksploracji i zrozumienia danych.

Odczyt odbędzie się na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych PW, przy ul. Koszykowej 75 w Warszawie, w sali nr 329 o godz. 14.00, w dniu 14 lutego 2023 r.

Zapraszamy zainteresowanych do wzięcia udziału w wydarzeniu.