Wymiana międzynarodowa BACKUP
Informacje ogólne
ERASMUS+
ERASMUS+ PRAKTYKI
ATHENS
WaterEurope
Stypendia MOSTECH
Inne programy
INFORMACJE OGÓLNE Wydział prowadzi szeroką współpracę z różnymi ośrodkami zagranicznymi zarówno w zakresie badań naukowych, realizacji projektów naukowo-badawczych i technicznych, jak również dydaktyki. Ogólnie współpraca ta prowadzona jest w następującym zakresie:
INFORMACJE OGÓLNE Wydział prowadzi szeroką współpracę z różnymi ośrodkami zagranicznymi zarówno w zakresie badań naukowych, realizacji projektów naukowo-badawczych i technicznych, jak również dydaktyki. Ogólnie współpraca ta prowadzona jest w następującym zakresie:
- międzynarodowych programów studenckich i naukowo-dydaktycznych z różnymi uczelniami europejskimi (Austria, Dania, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Portugalia, Rumunia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Włochy.)
- kształcenie studentów cudzoziemców w Polsce oraz polskich studentów, a także pracowników naukowych za granicą
- bilateralnej i wielostronnej współpracy naukowej z wieloma ośrodkami i instytucjami naukowymi i technicznymi
- organizowania i udziału w międzynarodowych seminariach i konferencjach naukowych.
ERASMUS+ praktyki
Studenci i absolwenci Politechniki Warszawskiej mogą odbyć staż zagraniczny(praktyki). Rekrutacja na wyjazdy w ramach stażu odbywa się na bieżąco. Aplikacje (wniosek aplikacyjny) należy składać w pok. 136. Aktualne informacje na temat praktyk zagranicznych dostępne są tutaj: https://erasmus.pw.edu.pl/Strefa-studenta/Wyjazdy-na-praktyki i https://erasmus.pw.edu.pl/Strefa-studenta/Wyjazdy-na-praktyki/Zasady-wyjazdow
ATHENS
Utworzony w 1997 roku ATHENS to program mający na celu wymianę studentów pomiędzy czołowymi europejskimi uczelniami technicznymi oraz udział we wspólnych europejskich programach rozwojowych i szkoleniowych. Obecnie uczestniczy w nim 15 instytucji z Austrii, Belgii, Czech, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Norwegii, Polski, Portugalii, Rumunii, Turcji, Węgier i Włoch.
Sesje ATHENS odbywają się 2 razy do roku, w marcu i w listopadzie. Każda z nich obejmuje 5-dniowy intensywny kurs (30 godzin) i program kulturalny European Dimension Activities (10-15 godzin). Na zakończenie instytucja goszcząca oficjalnie uznaje/ocenia wykonane prace uwzględniając wyniki zorganizowanego przez siebie egzaminu, ocenionego zgodnie z lokalnym systemem oceniania. Za każdą sesję można uzyskać 2-3 punkty ECTS. Uczestnictwo jest bezpłatne, a koszty podróży i utrzymania studenci pokrywają we własnym zakresie. Najbliższa sesja odbędzie się w dniach 12-19 listopada 2022 r.
Jak wziąć udział w Programie ATHENS?
Rejestracja studentów rozpocznie się 17 września i potrwa do 4 października.
Po zapoznaniu się z wymaganiami kursów, które są dostępne na stronie http://athensnetwork.eu/ należy wybrać do 6 tematów (sugerowane minimum to 3 przedmioty), a następnie:
1. wypełnić formularz rejestracyjny Registration Form (on-line) i zaznaczyć wybrane kursy w kolejności od najbardziej preferowanego,
2. wydrukować i podpisać formularz rejestracyjny oraz Student Commitment,
3. uzyskać podpis i pieczątkę dziekana lub prodziekana wydziału na formularzu rejestracyjnym,
4. zaakceptowany przez dziekana formularz rejestracyjny oraz Student Commitment należy dostarczyć do Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Warszawskiej, pokój 234, Gmach Główny PW, w nieprzekraczalnym terminie do 5 października (środa) do godz. 13.00.
UWAGA! W zależności od zmian poziomu ograniczeń uczelnie partnerskie mogą odwołać zajęcia lub zaoferować je w trybie zdalnym. Prosimy o dokładne zapoznanie się z opisami kursów i zasadami uczestnictwa w programie.
Szczegółowe informacje na zasad uczestnictwa w Programie ATHENS oraz oferowanych kursów dostępne są na stronie internetowej http://athensnetwork.eu/
Dodatkowych informacji udziela: Dominika Frąk – Dudzińska, Koordynator Programu ATHENS, Centrum Współpracy Międzynarodowej, e-mail: dominika.frak@pw.edu.pl
WaterEurope
Stypendia MOSTECH
Studenci Politechniki Warszawskiej po zaliczeniu II roku studiów mogą odbyć część studiów na innej krajowej Uczelni Technicznej w ramach “Systemu mobilności studentów MOSTECH“. Politechnika Warszawska przystąpiła do systemu Uchwałą nr 208/XLV/2005 Senatu PW z dnia 27 kwietnia 2005 r. Pełna lista uczelni sygnatariuszy porozumienia znajduje się na stronie www.kaut.agh.edu.pl.
Porozumienie MOSTECH ma na celu:
- wdrożenie założeń Procesu Bolońskiego,
- podnoszenie jakości kształcenia,
- ułatwienie krajowej wymiany studentów.